czwartek, 15 marca 2012

KANGUR MATEMATYCZNY 2012

W dniu dzisiejszym "mózgi matematyczne" z całej Europy, więc i z naszej szkoły, przystąpiły do kolejnej edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY.
Z naszej klasy w konkursie udział wzięli: Wiktoria Woroszyło, Zuzia Dąbrowska, Marysia Godlewska, Michał Boguszewski, Kacper Łuniewski, Piotr Średnicki oraz Krystian Baczewski. Przed godziną 9.00 wszyscy chętni zebrali się w wyznaczonych salach lekcyjnych. Po czynnościach organizacyjnych - zakodowaniu kart odpowiedzi, rozdane zostały testy. Uczniowie klas III - IV (kategoria MALUCH) mieli do rozwiązania w ciągu maksymalnie 75 minut - 24 zadania, zaś starsi (kategoria BENIAMIN) - 30 zadań za 3 pkt., 4 pkt. i 5 pkt.. Nasi koledzy po konkursie stwierdzili, że zadania nie były zbyt trudne. Na wyniki trzeba będzie poczekać pewnie do końca maja, w każdym razie jesteśmy dobrej myśli :)
"Na deser" wszyscy uczestnicy KANGURA otrzymali od organizatorów puzzle "Szczęśliwy Sześcian  - Happy Cube". Ułożenie kostki sześciennej było nie lada wyzwaniem, ale się udało :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz