czwartek, 22 grudnia 2011

KLASOWE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Czwartek 22. grudnia był ostatnim dniem w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia i w Starym 2011 Roku.
Zamiast lekcji języka polskiego oglądaliśmy w sali gimnastycznej  jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panie ze świetlicy i uczące religii. Z naszej klasy występowała w nich Karolina Łatka. Już w sali gimnastycznej zaczęliśmy śpiewać kolędy. 
Potem zamiast matematyki mieliśmy godzinę wychowawczą i nasze klasowe spotkanie opłatkowe. Życzeniom i uściskom nie było końca. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy też kolędy. Nowy Rok skłania do refleksji i czynienia postanowień. My nasze postanowienia i marzenia - te małe i większe, nie tylko na rok 2012, ale do końca klasy szóstej, zgodnie z sugestią naszej Pani, spisaliśmy, a następnie zakleiliśmy w kopercie. Będzie ona czekała na otwarcie do naszej ostatniej godziny wychowawczej w szkole podstawowej. Ciekawe, ilu osobom spośród nas, uda się te plany zrealizować :)
Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Another free picture slideshow by Smilebox

wtorek, 6 grudnia 2011

MIKOŁAJKI :)

Prezenty lubi każdy z nas - pragniemy je dostawać, choć więcej radości sprawia obdarowywanie innych. Nic więc dziwnego, że wszyscy czekaliśmy na 6. grudnia.
Najpierw, podczas lekcji matematyki, wspólnie z naszą Panią  byliśmy 
"Z wizytą u Świętego Mikołaja". Rozwiązywaliśmy zadania związane z postacią Mikołaja - podróżowaliśmy zaprzęgiem reniferów i skuterem śnieżnym do jego wioski, odwiedziliśmy też elfy, fabrykę zabawek, a na koniec zawitaliśmy do lodowego hotelu. Wychodząc z sali każdy otrzymał słodkiego mikołajka.


Najlepsze jednak czekało nas na godzinie wychowawczej. A tak to wyglądało:

poniedziałek, 28 listopada 2011

ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB

Pierwsze wzmianki dotyczące andrzejkowych wróżb, lania wosku itp., sięgają w Polsce XVI wieku. Dziewczęta wróżyły sobie w wigilię Świętego Andrzeja, a chłopcy - Świętej Katarzyny. My zorganizowaliśmy nasz wieczór wróżb pomiędzy tymi dniami, czyli 28 listopada.
Przyświecała nam myśl wyświetlana na tablicy interaktywnej: "Święty Andrzeju daj znać, co się ze mną będzie dziać". Po powitaniu zaczęły się wróżby:
- wróżba ze znaków zodiaku - każda opłacona grosikiem wrzucanym do wody,
- wróżba z butelką,
- wróżba z nitką i obrączką,
- wróżba z przekłuwania serc (imię przyszłej dziewczyny czy chłopca, przyszły zawód, itp.),
- wróżba z butów.
Było przy tym sporo śmiechu. Oczywiście wszystkie wróżby braliśmy z "przymrużeniem oka", ale nigdy nic nie wiadomo ;)


Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Make your own free picture slideshow

wtorek, 22 listopada 2011

WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU I SUPRAŚLA

22 listopada br. około godz. 6.45 zebraliśmy się przed budynkiem szkoły. Wkrótce został podstawiony autokar, którym o 7.05 udaliśmy się wspólnie z klasą IVC  na naszą pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym - do Białegostoku i Supraśla.
Pogoda dopisała, mimo końcówki listopada było sucho, widoczność dobra, więc bez problemu dojechaliśmy około godziny 9.15 do Białegostoku. 
Pierwszym punktem naszego wyjazdu był spektakl "Pippi Pończoszanka" w Teatrze Dramatycznym. Zaczął się o godz. 10.00 i trwał,  z krótką przerwą, do 11.20. Wszystkim przypadł on bardzo do gustu, a przede wszystkim muzyka jemu towarzysząca. Była tak skoczna, że przedszkolaki, które również były obecne na przedstawieniu, schodziły z foteli i tańczyły między rzędami.
Następnie przejechaliśmy do Supraśla, gdzie w dwóch grupach (my z naszą Panią, a IVC z Panią Zimacką) zwiedzaliśmy Muzeum Ikon. Naszą klasę oprowadzał przewodnik Pan Janek. Opowiadał bardzo ciekawie o ikonach, procesie ich powstawania i historii. Podczas całego naszego pobytu w muzeum towarzyszyły nam nastrojowe chorały, które dodawały tajemniczości i niezwykłości oglądanym przez nas eksponatom. 
Z Supraśla wyjechaliśmy około 13.30 i udaliśmy się w kierunku Białegostoku, gdzie czekał na nas FIKOLAND. Dla wielu osób był to główny punkt wycieczki. Nie zważając na nasz wiek, wszyscy skakaliśmy i bawiliśmy się jak przedszkolaki. Spoceni, ale szczęśliwi, przebywaliśmy tam do godziny 15.30.
Po tych szaleństwach trochę zgłodnieliśmy, więc zanim udaliśmy się w drogę powrotną, zajechaliśmy do McDonald's.
Potem już prosto do Zambrowa. Dojechaliśmy na godzinę 18.00. Czekali tam na nas rodzice.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, udaliśmy się do domów.
Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki, ale niestety - musimy poczekać do wiosny :(

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Free digital slideshow personalized with Smilebox

piątek, 18 listopada 2011

NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ LUDOWY

Dziś upłynął termin składania prac na konkurs projektu Comenius "Roots in Music, Growth for a Future Together". Należało zaprojektować ubiór składający się z najpiękniejszych elementów strojów ludowych z różnych regionów Polski. Nasza klasa oczywiście do niego przystąpiła, prace wykonywaliśmy różnymi technikami. Na ogłoszenie wyników trzeba będzie poczekać.
A oto niektóre z naszych prac:

czwartek, 17 listopada 2011

CHWILA ROZRYWKI

Lubicie łamigłówki? Jeśli tak, to spróbujcie zmierzyć się z puzzlami - ułóżcie logo klasy IVD, które widniało na naszych plakietkach podczas OTRZĘSIN. Aby rozpocząć układanie puzzli, należy kliknąć na powyższy rysunek.
Powodzenia :)


środa, 16 listopada 2011

NASZA PIERWSZA WIDEOKONFERENCJA

16 listopada br. podczas lekcji języka angielskiego uczestniczyliśmy w wideokonferencji z klasą Pani Edit z Mako (węgierski partner naszego projektu Comenius). 
Wcześniej zostaliśmy przez Panią Głuszcz dobrani w pary. Ponieważ było to nasze pierwsze spotkanie on-line, aby z wrażenia nie zabrakło nam słów, przygotowaliśmy wcześniej pytania do naszych węgierskich rówieśników. Dla nich również było to coś nowego. Nasze języki bardzo sie różnią, dlatego też wymowa imion nie zawsze była zrozumiała. Czasem należało posłużyć się "ściągą" - napisać je na kartce. Mimo zabawnych sytuacji z tym związanych, rozumieliśmy się dobrze i 45 minut lekcji minęło nam błyskawicznie. Pamiętamy emocje związane z tym polsko-węgierskim czatem.
"Mieliśmy się połączyć o godzinie 11.00, ale nasza klasa nie mogła doczekać się  tego spotkania, więc wideokonferencja zaczęła się nieco wcześniej. Jak na pierwszy raz poszło nam świetnie!" - mówi Oliwia Wyszyńska.
Rafał Gosiewski wspomina: "Miałem przyjemność poznać Rolando. Ma on 10 lat. Jego hobby to piłka nożna. Bardzo podobała mi się ta lekcja języka angielskiego, ponieważ mogliśmy poznać nowych przyjaciół."
Z kolei Wiktoria Ciecierska: "Bardzo się bałam tej wideokonferencji. Obawiałam się tego, że coś źle powiem, ale wyszło nieźle. Rozmawiałam z Dominiką, która ma 9 lat. Jej hobby są gry komputerowe, a nauczycielem jest Pani Edit. Miło było ją poznać."
Patrycja Zalewska dodaje: "To było bardzo fajne doświadczenie i chciałabym je powtórzyć. Nie miałam żadnych oporów językowych i dobrze rozumiałam swoją koleżankę z Mako."
Wszyscy mamy nadzieję, że była to nasza pierwsza, ale nie ostatnia wideokonferencja za pośrednictwem Skype'a.

MAGIA TANGRAMU

Aż 18 uczniów naszej klasy uczęszcza na zajęcia koła matematycznego prowadzone przez naszą Panią.
Na ostatnim spotkaniu odkrywaliśmy uroki tangramu - starej chińskiej układanki, znanej od 3000 lat. Zaczęliśmy od tangramu 5-elementowego. Z jego części mieliśmy najpierw ułożyć kwadrat. Nie było to proste, ale się udało:) Potem zmagaliśmy się z różnymi figurami - mniej lub bardziej skomplikowanymi, które układaliśmy na podstawie ich cieni. Po tangramie 5-elementowych nadszedł czas na 6-elementowy i znów były różne kształty do ułożenia. Nie wiadomo kiedy minęło 45 minut.
Mamy nadzieję, że tego typu ćwiczenia doskonalące naszą wyobraźnię i logiczne myślenie, będą w przyszłości procentować na lekcjach geometrii.

wtorek, 15 listopada 2011

NIETYPOWA LEKCJA HISTORII...

Nietypowa, bo po pierwsze - miała miejsce podczas godziny wychowawczej, a po drugie - nie prowadziła jej P. I. Pstrągowska, tylko pracownik Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie, P. Jarosław Strenkowski.
W tym spotkaniu z "żywą historią" uczestniczyliśmy wspólnie z klasą IVC.
Pan Strenkowski w bardzo ciekawy sposób nawiązał do niedawno obchodzonego Święta Niepodległości, opowiadał o wojsku polskim oraz broni, jaką posługiwali się nasi żołnierze. Przyniósł ze sobą cenne zabytki - eksponaty muzealne: ręczny karabin maszynowy, karabinek uzbrojony w bagnet, rakietnicę, pistolet, granat  oraz naboje. Zostaliśmy poinstruowani, jak załadować taką broń i jak się z niej strzelało. Wszyscy mogliśmy przymierzyć się do niej, sprawdzić jej ciężar. Każdy chciał "oddać strzał" - swoich sił próbowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.
Całe szczęście, że dla nas to tylko historia i nie musimy używać takiego sprzętu na co dzień.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Free slideshow design generated with Smilebox

poniedziałek, 14 listopada 2011

OD DZIŚ JEST NAS WIĘCEJ!

Od dnia dzisiejszego, tj. 14 listopada 2011r., nasza klasa IV D liczy nie 24, ale 25 uczniów. Doszła do nas Weronika Krysik.
Mamy nadzieję, że będzie się dobrze czuła w naszym towarzystwie, a nasza szkoła przypadnie jej do gustu.

WITAMY CIĘ WERONIKO :)

piątek, 28 października 2011

PRZEBRANIE NA HALLOWEEN

W ramach realizacji projektu Comenius "Roots in Music, Growth for a Future Together" kilka osób z naszej klasy postarało się o odpowiedni strój na Halloween. Dziewczęta przebrały się za czarownice, a chłopcy... Zresztą sami zobaczcie. Wprost strach się bać!



Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Customize your own slideshow design

czwartek, 20 października 2011

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH


Wreszcie nadszedł czas na długo przez nas oczekiwane OTRZĘSINY.
Jest to dawny akademicki zwyczaj przyjmowania do grona studentów nowych kandydatów poprzez poddawanie ich czasem karkołomnym próbom. Również w naszej szkole tradycyjnie impreza ta jest przygotowywana przez Samorząd Uczniowski.

W środę 19 października 2011r. o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej zebrali się: wszyscy czwartoklasiści ze swoimi wychowawcami, przedstawiciele SU oraz jurorzy - Panie Beata Bagińska, Lidia Grad, Iwona Wiaksa, Grażyna Łamarz oraz uczennice. Całą uroczystość prowadził Pan Jacek Kalupa. Podczas otrzęsin obecni byli również nasi rodzice, którzy nas bardzo dopingowali.
Pierwszą konkurencją była PREZENTACJA KLASY. Jako że jesteśmy klasą "D", poproszono nas na końcu, by zaprezentować nasze transparenty (trzymane przez Michała Boguszewskiego i Bartka Piotrowskiego oraz Natalkę Leśniewską i Marysię Godlewską), a także okrzyk. Zamiast okrzyku mieliśmy wierszyk, który ułożyła Oliwia Wyszyńska, a który zgodnie wyskandowaliśmy:
Nasza klasa 4 d
Jest czadowa – każdy wie!
Czy to jesień, czy to zima,
Każda chwila jest tu miła.
Nasza pani Czarniakowska
Jest wesoła i radosna.
Matmy uczy i myślenia,
Więc nie znajdziesz u niej lenia.
W naszej klasie jest wesoło
I zabawy także sporo.
4 d na lekcjach grzeczna,
Lecz w zawodach niebezpieczna.
Zawsze w takiej chciałbyś być,
Mamy szczęście – co tu kryć!!!
Otrzymaliśmy gromkie brawa.
Kolejną konkurencją był MINI PLAY BACK SHOW. Po wielu wcześniejszych debatach wybraliśmy utwór Lou Begi - Mambo No. 5, do którego przygotowywali się: Kacper Łuniewski jako solista oraz grupa dziewcząt: Julka Modzelewska, Oliwia Modzelewska, Oliwia Wyszyńska, Michalina Czartoryska, Zuzia Dąbrowska, Ola Kruszewska, Karolina Łatka, Wiktoria Ciecierska, Wiktoria Woroszyło, Patrycja Zalewska. Ich taniec wywołał furorę - oklaskom nie było końca!
Trzecią konkurencją były ZMAGANIA SPORTOWE - turlanie jednocześnie dwóch piłek, tor przeszkód połączony z przekładaniem piłek różnej wielkości pomiędzy koszami oraz zarzucanie obręczy na pachołki. Reprezentowali nas: Julka Modzelewska, Marysia Godlewska, Natalka Leśniewska oraz chłopcy: Rafał Gosiewski, Sebastian Brutkowski i Krystian Baczewski. Uzyskali oni najlepszy czas spośród wszystkich zespołów klasowych.
Atrakcją imprezy było przejście przez TUNEL STRACHU, w którym spotkaliśmy różne stwory.
Po tych emocjach nadszedł czas na dyplomy i końcowe zdjęcia. Tym samym zostaliśmy uroczyście włączeni do starszyzny SP4 w Zambrowie.
Następnie, około godziny 17-tej zgromadziliśmy się w naszej sali, gdzie rodzice zadbali o posiłek - słodkości, napoje i pizzę. Po zaspokojeniu głodu i pragnienia, mogliśmy oddać się muzyce podczas dyskoteki szkolnej, która trwała do 19.45. 
Czas minął nam bardzo szybko i trzeba było myśleć o powrocie do domów.
Przypomnijmy jednak te ekscytujące zmagania - zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z naszych otrzęsin:


wtorek, 4 października 2011

DZIEŃ CHŁOPCA

W Dniu Chłopca, czyli 30 września, były tylko życzenia, natomiast klasowa dyskoteka połączona z wręczeniem drobnych upominków naszym panom, miała miejsce 3 października.
Zaczęła się o godzinie 17.00. Dziewczęta wręczyły swoim kolegom niespodzianki - długopisy z breloczkiem w kształcie piłki nożnej oraz gumy do żucia. Następnie nasza Pani zaproponowała zabawy integracyjne. Po błyskawicznych mini-wywiadach z kolegami/koleżankami, przedstawialiśmy swoich rozmówców opowiadając m.in. o ich zainteresowaniach. Potem bawiliśmy się w "zmianę miejsc", a przy okazji lepiej poznawaliśmy się. Było przy tym mnóstwo śmiechu, emocji. Ale nie mogło to się równać z konkursami, które zostały później przeprowadzone. W konkursie w jedzeniu jabłka bez pomocy rąk, wiele osób obmyślało własne strategie. Nie było to proste. Najszybciej do ogryzka dobrnęła Patrycja Zalewska. Następnie były tańce na gazecie i tu znów liczyła się pomysłowość tancerzy. Po emocjach konkursowych, zakończonych wręczeniem lizaków wszystkim uczestnikom spotkania przez naszą Wychowawczynię, osoby najbardziej wytrwałe oddały się "baletom".
A oto migawki z tej imprezy klasowej:

środa, 21 września 2011

COMENIUS Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

W dniach 19 – 23 września przebywali w Zambrowie w ramach wizyty roboczej partnerzy realizowanego przez nas drugi rok międzynarodowego projektu Comenius „Roots In Music, Growth for a Future Together”.
We wtorek 20 września zwiedzali oni naszą szkołę. 
Odwiedzili też klasy zaangażowane w ten projekt, a więc i naszą. Miało to miejsce podczas godziny wychowawczej. Każdy z nas otrzymał drobne upominki, np. zakładki, kalendarzyki, słodycze. Mieliśmy też okazję trochę z nimi porozmawiać, jednak nie wszystkim starczyło odwagi :(
Tego samego dnia nasi goście wysłuchali koncertu przygotowanego przez P. Kasię Nita-Murawską, P. Wiesława Saniewskiego, P. Grażynę Łamarz. Jak zwykle dekoracją zajęła się P. Ela Wojtkowska, zaś o oprawę techniczną zadbał P. Jacek Kalupa. Ponieważ do chóru szkolnego należy kilka naszych koleżanek z klasy (tego dnia występowały: Oliwka Modzelewska, Ola Kruszewska, Julka Modzelewska, Oliwka Wyszyńska, Zuzia Dąbrowska, Wiktoria Woroszyło), więc i my mieliśmy swój wkład w tym koncercie. Wszystkim gościom przygotowany program artystyczny bardzo się podobał – wykonawcy otrzymali owację na stojąco :)
Cały koncert można obejrzeć wchodząc na stronę internetową naszej szkoły, w realizowany projekt Comeniusa  „Roots In Music, Growth for a Future Together”, w zakładkę „Produkty końcowe”. Tutaj pokazujemy namiastkę wrażeń z tamtego dnia:


czwartek, 15 września 2011

NASZA KLASA W COMENIUSIE

 Od ubiegłego roku szkolnego cała szkoła we współpracy z dwiema szkołami z Węgier, szkołą z Włoch, Francji i Irlandii Północnej, realizuje międzynarodowy projekt Comenius "Roots in Music, Growth for a Future Together". Będąc w klasie trzeciej w ramach tego projektu wykonywaliśmy m.in. rysunki ilustrujące poszczególne zwrotki polskiej piosenki ludowej "Szła dzieweczka do laseczka".
W bieżącym roku szkolnym również wiele zadań projektowych będzie skierowanych do całych klas. Jednak osoby najbardziej zaangażowane w projekt skupione są w "Europejskim Kręgu" - zespole kierowanym przez P. Barbarę Głuszcz we współpracy z Panią Agatą Czarniakowską oraz P. Dorota Zimacką. Z naszej klasy jego członkami jest sześcioro uczniów -  cztery dziewczynki: Julka Modzelewska, Karolina Łatka, Ola Kruszewska i Oliwka Wyszyńska, a także dwóch chłopców: Michał Boguszewski i Mateusz Murawski. Życzymy im wytrwałości i mnóstwa pomysłów :)

sobota, 10 września 2011

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY!

Za nami pierwsze lekcje z poszczególnych przedmiotów, pierwsze spotkania z nowymi nauczycielami. Po prostu „wymaganiowy zawrót głowy”! Na każdym przedmiocie coś innego. Mamy nadzieję, że się nie pogubimy w tym natłoku informacji i unikniemy wpadek. Całe szczęście, że wrzesień jest dla nas okresem ochronnym – nie dostajemy ocen niedostatecznych. HURA!!!

środa, 7 września 2011

KTO BĘDZIE NAMI RZĄDZIŁ?


Podczas pierwszej godziny wychowawczej w klasie czwartej demokratycznie wybraliśmy samorząd klasowy. W tym roku reprezentować nas będą:
Gospodarz klasy      –     Zastępca gospodarza        Skarbnik 
 Łukasz Głębocki              Julka Modzelewska           Marysia Godlewska   


Dodatkowo wyłoniliśmy naszych nadwornych kronikarzy – czyli tak naprawdę bloggerów, a są nimi: Karolina Łatka, Julia Modzelewska, Maria Godlewska, Oliwia Wyszyńska, Zuzanna Dąbrowska, Piotr Średnicki.
Łącznikami do spraw sportu zostali: Łukasz Głębocki i Sebastian Brutkowski, a do spraw biblioteki – rekordzistka w pochłanianiu książek - Wiktoria Woroszyło.
Sekcję zieleni tworzą: Oliwia Wyszyńska, Patrycja Zalewska, Wiktoria Ciecierska, Karolina Łatka. 
Okolicznościowymi gazetkami ściennymi w sali nr 20 zajmować się będą: Zuzanna Dąbrowska, Julia Modzelewska, Maria Godlewska, Michalina Czartoryska, Karolina Łatka, Wiktoria Ciecierska, Wiktoria Woroszyło, Oliwia Wyszyńska, Patrycja Zalewska, Wiktoria Zimnoch.
Za porządek w salach lekcyjnych po każdych zajęciach odpowiada rzecz jasna każdy z nas, ale gdyby ktoś coś przeoczył, mają nad tym czuwać Kacper Łuniewski i Bartosz Piotrowski.

czwartek, 1 września 2011

WITAMY W KLASIE CZWARTEJ :)


Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku 01 września 2011r. stawiliśmy się w murach szkoły. Pełni obaw, czy uda się nam "gładko" odnaleźć w klasie czwartej.
Przed wakacjami pożegnaliśmy naszą poprzednią wychowawczynię oraz nauczanie zintegrowane. Teraz wszystko miało być nowe - nowa wychowawczyni, różni nauczyciele, więcej przedmiotów i nauki. W tym ważnym dniu towarzyszyli nam nasi rodzice.
O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy czwartoklasiści. Po części oficjalnej i artystycznej poszczególnym klasom zostali przedstawieni ich wychowawcy. Przez najbliższe trzy lata naszą wychowawczynią będzie P. Agata Czarniakowska. Po zakończeniu akademii, nasza nowa Pani zaprosiła nas i naszych rodziców do sali nr 20, która będzie od teraz naszą klasopracownią. W drodze na drugie piętro poznawaliśmy ważniejsze punkty szkoły, sale, w których będziemy mieć różne zajęcia.
W końcu trafiliśmy do 20-tki, a tam:

Po przedstawieniu się P. A. Czarniakowska poprosiła nas o prezentację. Okazało się, że jest nas teraz w klasie 24 osoby. Pani podała nam również nazwiska nauczycieli, którzy będą nas uczyć, czyli:
Język polski - P. Iwona Leszczyńska
Język angielski - P. Barbara Głuszcz, P. Tomasz Piórkowski
Historia i społeczeństwo - P. Irena Pstrągowska
Matematyka - P. Agata Czarniakowska
Przyroda - P. Dorota Zimacka
Muzyka - P. Katarzyna Nita-Murawska
Plastyka - P. Elżbieta Wojtkowska
Technika - P. Anna Bujko
Wychowanie fizyczne - P. Krzysztof Kumór
Zajęcia basenowe - P. Iwona Wiaksa
Religia - P. Jolanta Kruszewska
Następnie wychowawczyni zapoznała nas z planem lekcji, zasadami obowiązującymi nas od tego momentu podczas pobytu w szkole - na lekcjach i w czasie przerw. Na koniec życzyła nam sukcesów, a naszym rodzicom - by mogli być z nas dumni.

Nasza Pani już tego pierwszego dnia wyraziła przekonanie, że będzie nam się świetnie razem pracowało i że będziemy najlepszą klasą. Czas pokaże, czy miała rację :)

A oto nasza klasa: